Víkend s koňským pólem

Ačkoli víkendy obvykle trávím ve znamení relaxu, klidu a rodinném kruhu, ráda občas udělám výjimku. Na poslední víkend v květnu nám dorazila lákavá pozvánka do klubu Noe pořádající turnaj koňského póla. Velmi rády jsme s Terezou vyrazily a těšily se na netradiční společenské odpoledne.

Celé akci přálo i počasí a já musím říci, že jsme si společný den nesmírně užily. Účastnily se kluby z Polska, Rakouska a naše dva kluby z České republiky.

Ze zvířecí říše jsou mému srdci samozřejmě nejblíže psi. Nicméně když jsme dostaly příležitost nahlédnout i do zákulisí hry, musím přiznat, že pookřála i má výhradně psí duše.

Při návštěvě stájí a v přímém kontaktu s těmito nádhernými zvířaty musí člověk uznat, že jsou to nesmírně silné osobnosti. Koneckonců, koně byli vždy zvířecími aristokraty a právem se z nich tají dech.

Hra byla perfektní…!

Čerstvě zelené hřiště plné dynamického pohybu, v uších zní jen dunění kopyt a energii hry cítíte až na tribuně. Opravdu ohromná podívaná!

Mimo to, ne každý kůň má předpoklady být v této aktivitě úspěšným. Věděli jste třeba, že pro pólo bylo vyšlechtěno speciální plemeno? Jmenuje se pólo ponny a vzniklo křížením argentinských criollos a anglických plnorkevníků. Pouze 5–10 % z nich projde náročnými testy a svými vlastnostmi se pro pólo skutečně hodí.

 Nemohla jsem se ubránit myšlence, jak unikátní hra koňské polo je. A to nejen v kontextu svého původu, ale především charakterem hry. Vazba mezi jezdcem, koněm a týmu je po dobu hry hlavním měřítkem úspěchu. Ačkoli se o víkendu snažím na práci nemyslet, zahřálo mě u srdce, že i já mám tu čest pracovat a “závodit” v perfektně sladěném kolektivu.

Vřele doporučuji klub Noe navštívit a zažít skvělé odpoledne!

Vaše Karin

 

Publikováno 29.6.2016, autor: Karin Cossmann