Bonjour Paris

Letos tomu nebylo jinak, před pár dny jsem se vrátila z mé milované Paříže. Její kouzelná, romantická atmosféra  mě i přes to, že můj pobyt trval pouhé čtyři dny, naplnila krásnými a nezapomenutelnými zážitky, které jsem  prožila společně s mým manželem.

Paříž

Můj pobyt mi po celou dobu zpříjemňoval hotel COSTES v noblesním stylu. Nemůžu si jej vynachválit, lepší hotel  v Paříži nenajdete. Pokud se chystáte na dovolenou právě do Paříže, COSTES je volba číslo jedna.

Hotel Costes

Možná se ptáte, čím je tak zajímavý? Rozhodně Vás uchvátí svou atmosférou. Právě interiér, na kterém se již před 20lety podílel Philippe Starck, navozuje náladovou a zároveň chic atmosféru v celém hotelu, který ve vás určitě něco zanechá.

Interiér hotelu Costes

Costes svými vibracemi láká k sobě velmi zajímavé osobnosti z celého světa, od umělců přes modelky až po oligarchy,  se kterými se můžete potkat večer v baru. Během popíjení drinků se o atmosféru v  baru starají DJs. Ti vašim uším  nedají možnost si oddychnout a servírují Vám „musthave“skladby, které jste doposud neslyšeli a musíte je mít. Každý  rok si jako suvenýr odvážím vydané CD s mixem skladeb.

Po celou dobu Vás obsluhují vysoké, krásné a podle posledních výkřiků módy oblečené francouzsky na vysokých  podpatcích připomínající modelky z přehlídkových mol. Jsou tak trochu zdravě drzé pokud neumíte francouzsky a chcete s nimi mluvit jinými jazykem.

Logo restaurace

Co se týče stravování, společně s manželem jsme si dopřávali specialit podniku, ale lákalo nás vyzkoušet i jinou než francouzskou kuchyni. Z toho důvodu jsme zvolili restauraci MISS Kō. Restaurace Vás zaujme z dálky svým nepřehlédnutelným neonovým poutačem, který je zároveň logem firmy.

Interiér restaurace

MISS Kō není pouze asijskou restaurací, ale zároveň místem ztvárňujícím uměleckou scenérii doposud něčeho nového, fantasmagorického. Autorem tohoto světového sci-fi díla je Philippe Starck, jehož ústřední postavou je tajemná slečna Kō. Samotná restaurace je považována za chrám městského umění, přitahující umělce z různých koutů světa svým netradičním designem, kuchyní a elegancí provokovat a pobuřovat.

Tamní asijská polévka

Koncept restaurace spočívá v servírování „Food street“ specialit, které se běžně připravují v ulicích asijských zemí. O show se starají profesionální asijští kuchaři připravující veškeré speciality před zraky svých hostů. Jako hlavní chod jsem si tentokrát zvolila vyhlášenou tamní polévku, hotový gastronomický zážitek. Jídlo má výraznou exotickou chuť, veškeré ingredience jsou v harmonii a vytváří tak baladu pro váš jazyk.

Tak zase příště. Už teď se těším.

Au Revoir Paris

Vaše Karin

 

Publikováno 2.5.2016, autor: Karin Cossmann