St.George‘s house Pařížská ulice

Publikováno 22.8.2018, autor: Karin Cossmann

Pokud hledáme v České republice něco, co je synonymem luxusu a přepychu, pak jednou z těchto věcí je v Praze Pařížská ulice, která je proslavena koncentrací těch nejluxusnějších butiků, restaurací a kaváren.

Při procházce Pařížskou ulicí na Vás opravdu dýchne pocit a atmosféra francouzských ulic.

Vznešená vila v Bubenči od věhlasného architekta Josefa Podhajského

Publikováno 5.4.2017, autor: Karin Cossmann

Stačí první prohlídka, pohled nebo pocit a zamiluješ se...
A to se vám může stát během prohlídky vily.


Historie této vily se datuje až do roku 1906. K vile jsem dohledala dokumenty a původní plány, které naznačují, že první majitel vily pan Gustav Konrád Zlobitzký zamýšlel vyzdobit fasádu výrazným a malebným dekorem, se štukou a v barvách.

   
Realizace jeho představ se ujal významný architekt Josef Podhajský. U kterého mimochodem praktikoval i světoznámý architekt Josef Gočár, legenda. Pro…

Noblesní městský dům v Praze

Publikováno 15.2.2018, autor: Karin Cossmann

Původně postavený v roce 1378 a představující nádherné románské, gotické a barokní prvky, dům "U Zlaté koruny" nyní hrdě stojí v samotném srdci Starého Města, historického centra Prahy.

Jeho zlatá koruna a ostatní fasádní ornamenty dělají z domu U Zlaté koruny velmi prestižní nemovitost. Nádherně zdobený dům je perlou Starého Města, které bylo v roce 1992 zapsáno do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Datován zpět více než šest století, tento pradávný dum reflektuje tradiční architektonické styly své doby.

SLAVONICE, malé město a přesto světové

Publikováno 27.9.2017, autor: Karin Cossmann

Jaké slovní spojení vás napadne, když se řeknou Slavonice? Víte, čím jsou známé v naší zemi? Pokud ne, tak Vám udělám malou prohlídku tímto malebným místem.

Mně osobně tohle město ležící na rozhraní Čech, Moravy a Rakouska, přirostlo k srdci. Ke Slavonicím se váže spousta historie, samotné město odráží různé typy architektonických stylů. Svou rozmanitostí především goticko renesančními památkami se Slavonice zapsaly na listinu UNESCA.

Vila bývalého ředitele banky Československých legií

Publikováno 26.12.2016, autor: Karin Cossmann